Kolędnicy Misyjni 2022

„Drogie dzieci i młodzieży, dzięki waszym modlitwom i zaangażowaniu uczestniczycie w misji Kościoła” / papież Franciszek/.

W radosnym czasie Bożego Narodzenia 2022 r. nasza parafia po raz 28 włączyła się w misyjne kolędowanie. W tym roku utworzyliśmy 25 grup / było nas łącznie 121 osób/. Po uroczystym posłaniu i błogosławieństwie przez Księdza Proboszcza, rozpoczęliśmy nasze misyjne kolędowanie. Odwiedziliśmy 547 rodzin, u których spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem.

W tym roku kolędowania nasze serca były bardzo blisko dzieci i misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam także najwięcej polskich misjonarzy w całej Oceanii, a także czterej biskupi z naszej ojczyzny.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 wraz z dziećmi ze wszystkich szkół podstawowych adorowaliśmy Pana Jezusa w żłóbku. Następnie o 11.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii czynnie włączając się w liturgię.

Kolędnicy misyjni wraz z siostrą Danutą i panią Grażyną.