Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Kolędnicy Misyjni 2019

Treść

Kolęda Misyjna 2019

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia 2019 r. nasza parafia po raz dwudziesty piąty włączyła się w misyjne kolędowanie. W tym roku utworzyliśmy dwadzieścia trzy grupy kolędnicze /było nas łącznie 104 osoby/. Po uroczystym posłaniu i błogosławieństwie nas przez Księdza Proboszcza rozpoczęliśmy nasze misyjne kolędowanie. Odwiedziliśmy 715 rodzin - u których spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem.
Hasło tegorocznego kolędowania to: „YZGY HABAR! KEL BALALAR” jest to język kazachski, używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 r. W języku polskim hasło oznacza: „Przyjdźcie dzieci, posłuchajcie Dobrej Nowiny".
W tegorocznym kolędowaniu poprzez zebrane ofiary i modlitwy pomagaliśmy dzieciom: z Kazachstanu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Peru oraz Brazylii w ramach funduszu PDMD.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 wraz z dziemi ze wszystkich szkół podstawowych adorowaliśmy Pana Jezusa w żłóbku. Następnie o 11.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii czynnie włączając się w liturgię i za przykładem Mędrców – złożyliśmy Jezusowi w darze swój trud kolędowania a także zebrane ofiary. Niech to kolędowanie zbliży nas wszystkich do Chrystusa.
 
Kolędnicy misyjni wraz z katechetką G. Barnaś z Siostrą Danutą, Siostrą Barbarą
 
305164