IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia 2024 r.

Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o modlitwie, aby młodzi ludzie odpowiadali chętnie na głos Bożego wezwania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

Jutro 22 dzień kwietnia, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej parafii przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. O godz. 18:00 różaniec i Msza święta.

W środę przed wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00. Intencje możemy składać w zakrystii. Od 17:00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W niedziele po Mszy św. o godz. 9:00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9:00.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i rodzice przychodzą na spotkanie w czwartek o godz. 17:30.

Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła:

- RK pw. św. Antoniego zel. Anny Groń - 1800 zł,

- 21 RK pw. Niepokalanego Poczęcia NMP zel. Rozalii Czajki - 1900 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby pogłębić swoją wiedzę religijną. Jest specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony kolejnym tematom z historii Kościoła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

- we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

- w czwartek – święto św. Marka Ewangelisty.

Związek Podhalan zaprasza wszystkich swoich członków na „Święcone” w sobotę o godz. 19:00 w WOK-u.

Firma Zibud informuje mieszkańców o całkowitym zamknięciu drogi od Mostu Bartoszówka w Ochotnicy Górnej przez Przełęcz Knurowską w związku z układaniem nawierzchni asfaltowej od poniedziałku do czwartku w godz. od 7:30 do 20:00.

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii: na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej - Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie i na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie Wydziału i WSD.