IV Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023 r.

Słowa pozdrowienia kierujemy do wszystkich gości, którzy przybyli na zimowy wypoczynek do naszej parafii. Życzymy, aby był udany i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę przed wieczorną Eucharystią nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w środę, czwartek i piątek do 15:30.

W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:30, a na Młynnym o 10:30. Podczas każdej Mszy poświęcenie gromnic. W tym dniu kończy się czas tradycyjnego kolędowania. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o modlitwie za osoby zakonne, szczególnie te, które posługują w naszej parafii i z niej pochodzą. Składka na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

W I piatęk uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa podczas Mszy św. z nabożeństwem o 6:30 i 16:30. Od 15:30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Młynnym spowiedź o godz. 8:00, a o 8:30 Msza św. W tym dniu modlimy się za misje i możemy je wesprzeć swoją ofiarą.

W I sobotę będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP podczas nabożeństwa o 6:30.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie możliwość sakramentu chrztu dzieci. Prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo 40-godzinne. Niech każdy z nas znajdzie czas, tym bardziej, że to w niedzielę i większość ma wolne od pracy, aby zatrzymać się przy Chrystusie Eucharystycznym i adorować Go. Prosimy, aby po porannej Mszy św. adorację podjęli członkowie Róż męskich, po 9:00 Grupa Misyjna, a w godzinach popołudniowych do Mszy św. o 16:00 mieszkańcy Młynnego.

Za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i półgodzinną adorację możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów w czasie wizyty duszpasterskiej. Niech udzielone wam i waszym domom Boże błogosławieństwo zaowocuje w waszym życiu wzrostem świętości i wzajemnej miłości. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, niejednokrotnie budujące świadectwo wiary oraz życzliwość, ugoszczenie, podwiezienie i złożone ofiary.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspomnienia:

• we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana;
  • w piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika. Odbędzie się błogosławieństwo gardeł;
  • w niedzielę – św. Agaty, dziewicy i męczęnnicy. Z tej racji błogosławieństwo chleba, soli i wody.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Caritasu w sobotę o godz. 18.00.