Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Ogłoszenia parafialne

Treść

Zesłanie Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO​ 

28 maja 2023 r.

W Kościole powszechnym świętujemy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej wspólnocie oddajemy także szczególną część naszemu Patronowi – bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy zyskać dziś dar odpustu zupełnego, spełniając zwykłe warunki.

Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o 6:30, 9:00, 18:00 i na Młynnym o 10:30.

W środę, w Święto Nawiedzenia NMP zakończymy nabożeństwa majowe, a w czwartek rozpoczniemy miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy uwielbiać, odmawiając codziennie po porannej Mszy św. Litanię ku Jego czci.

Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od 17:00.

  • W I czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Którego będziemy prosić o nowe powołania podczas adoracji od 17:30.
  • W I piątek Msze św. z nabożeństwem wynagradzającym NSPJ o 6:30 i 18:00. Od 17:00 prywatna adoracja. Na Młynnym o 19:00, a pół godziny wcześniej spowiedź. Modlitwą i ofiarą będziemy wspierać misje święte.
  • W I sobotę naszą modlitwą podczas porannej Mszy św. wynagrodzimy Niepokalanemu Sercu NMP.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to I niedziela czerwca, dlatego po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie możliwość sakramentu chrztu dzieci – prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kwaleńce i Rusnaki za troskę o plac kościelny w maju. W czerwcu prosimy o to mieszkanców os. Kapłony.

W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci I-komunijnych z rodzicami do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Zbiórka o 5:50 na parkingu przy kościele.

Nasza diecezja ma 10 nowych kapłanów, którzy wczoraj przyjęli święcenia. Otoczmy ich naszą modlitwą, prosząc, aby byli dobrymi pasterzami dla Ludu Bożego.

Zbliżą się uroczystość Bożego Ciała. Prosimy, aby w tym roku ołtarze przygotowali mieszkańcy następujących osiedli:

  1. Przy pomniku Krwawej Wigilii – Ligasy, Bełk           
  2. Przy Barnasiówce – Zachry, Sikorówka
  3. Na placu targowym  - Posadowskie, Rusnaki          
  4.  Przy dzwonnicy – Polisiówka, Gardonie

Firma Zibud informuje, że we wtorek i środę w godz. 8:00 – 18:00 całkowicie zamknięta będzie droga na os. Lubańskie od pensjonatu Józefina do głównej drogi.

Jutro o godz. 18:00 w WOK-u odbędzie się zebranie informacyjne dla mieszkańców gminy w sprawie dotacji na nowe piece i termomedernizację budynków.

 
160759