XXIX Niedziela Zwykła

20 października 2024 r.

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Jego celem jest uświadomienie nam, że każdy chrześcijanin jest wezwany do udziału w powszechnej misji przez ewangeliczne świadectwo w każdym środowisku, a także szczególna modlitwa za misje.

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami młodzież z niezamożnych rodzin.

Trwamy w miesiącu szczególnej czci Matki Bożej przez różaniec. Nabożeństwo różańcowe do końca października o 17:30 w kościele i kaplicy.

We wtorek przypada Uroczystość Świętego Jana Pawła II. W naszej parafii przywitamy relikwie Ojca Świętego. Zgromadzimy się o 17:30 przy figurze św. Antoniego i procesyjnie z feretronami, chorągwiami, sztandarami udamy się do kościoła na różaniec i Eucharystię. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

W piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to ostatni piątek października. Intencje do Bożego Miłosierdzia możemy składać w zakrystii.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 16:00.

Na bocznym ołtarzu i z tyłu za ławkami są kartki na wypominki.

Od wtorku w godzinach od 15:00 do 19:00 młodzież będzie rozprowadzać znicze, a od soboty do Wszystkich Świętych przez cały dzień.

W następny piątek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, a po niej Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Możliwość spowiedzi przed uroczystością, i zarazem I piątkiem każdego dnia od 6:00, oraz w przyszłym tygodniu w środę i czwartek od 16:30. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków zwyczajnych i koniecznych do zyskania daru odpustu zupełnego, przez który możemy przyjść z pomocą duszom czyśćcowym.

Związek Podhalan zaprasza członków za zebranie ogólne w piątek o 19:30.

Z naszej wspólnoty odeszła Marysia Chlipała z Młynnego. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. O 14:30 Msza św. w intencji rodziców i rodzeństwa o potrzebne siły i opiekę Bożą. Pół godziny wcześniej w tej samej intencji różaniec w kaplicy cmentarnej.

GRUPY I RÓŻE PROWADZĄCE RÓŻANIEC 2024

1 wt