XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA​  - 02 października 2022 r.

Dziś pierwsza niedziela października. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie dziękujemy za modlitwę we wrześniu. Intencje modlitewne na październik: papieska – „aby Kościół wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności”; parafialna -  „o Boże błogosławieństwo przez przyczynę bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na czas budowy nowej świątyni i o potrzebne łaski dla wszystkich ofiarodawców”.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które celebrujemy codziennie o 17:30 w kościele i kaplicy, a w niedzielę o 18:00. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu za odmówienie jednej części różańca w sposób ciągły.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź codziennie rano przed Mszą św. oraz w środę, czwartek i piątek od 17:00. Dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie w środę i czwartek.

• w I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

• w I piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Msze św. o 6:30 i wieczorem po różańcu. Od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Młynnym spowiedź i różaniec o 18:00, a potem Msza św.

W tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.

W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

Sięgnijmy po prasę katolicką dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej. Powstał pierwszy numer gazetki parafialnej pt. „Soli Deo per Mariam” w 100 egzemplarzach. Dostępne są przy gazetach. Ofiara dobrowolna. Pierwsza część poświęcona jest nauczaniu bł. kard. S. Wyszyńskiego, druga ma charakter katechetyczny, a trzecia dla dzieci.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• we wtorek – Franciszka z Asyżu, założyciela Braci Mniejszych;

• w środę – św. Faustynę Kowalską, Sekretarkę Bożego Miłosierdzia;

• w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.