Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Ogłoszenia parafialne

Treść

IV Niedziela Zwykła  

29 stycznia 2023 r.

Słowa pozdrowienia kierujemy do wszystkich gości, którzy przybyli na zimowy wypoczynek do naszej parafii. Życzymy, aby był udany i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę przed wieczorną Eucharystią nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w środę, czwartek i piątek do 15:30.

W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:30, a na Młynnym o 10:30. Podczas każdej Mszy poświęcenie gromnic. W tym dniu kończy się czas tradycyjnego kolędowania. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o modlitwie za osoby zakonne, szczególnie te, które posługują w naszej parafii i z niej pochodzą. Składka na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

W I piatęk uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa podczas Mszy św. z nabożeństwem o 6:30 i 16:30. Od 15:30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Młynnym spowiedź o godz. 8:00, a o 8:30 Msza św. W tym dniu modlimy się za misje i możemy je wesprzeć swoją ofiarą.

W I sobotę będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP podczas nabożeństwa o 6:30.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie możliwość sakramentu chrztu dzieci. Prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo 40-godzinne. Niech każdy z nas znajdzie czas, tym bardziej, że to w niedzielę i większość ma wolne od pracy, aby zatrzymać się przy Chrystusie Eucharystycznym i adorować Go. Prosimy, aby po porannej Mszy św. adorację podjęli członkowie Róż męskich, po 9:00 Grupa Misyjna, a w godzinach popołudniowych do Mszy św. o 16:00 mieszkańcy Młynnego.

Za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i półgodzinną adorację możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów w czasie wizyty duszpasterskiej. Niech udzielone wam i waszym domom Boże błogosławieństwo zaowocuje w waszym życiu wzrostem świętości i wzajemnej miłości. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, niejednokrotnie budujące świadectwo wiary oraz życzliwość, ugoszczenie, podwiezienie i złożone ofiary.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspomnienia:

  • we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana;
  • w piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika. Odbędzie się błogosławieństwo gardeł;
  • w niedzielę – św. Agaty, dziewicy i męczęnnicy. Z tej racji błogosławieństwo chleba, soli i wody.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Caritasu w sobotę o godz. 18.00.

113444