XIII NIEDZIELA ZWYKŁA​  - 26 czerwca 2022 r.

Rozpoczął się czas wakacji. Serdecznie witamy wszystkich goszczących w naszej parafii i życzymy udanego wypoczynku. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy podczas tygodniowych nabożeństw.

Przed nami ostatni tydzień czerwca, który poświęcony jest szczególnie Sercu Pana Jezusa. Będziemy je czcić odmawiając codziennie Litanię ku Jego czci.

W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kościół czci ich w jednej uroczystości ponieważ obydwaj byli założycielami pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie, w tym mieście oddali życie oraz tam są ich relikwie i sanktuaria.  Msze św. w tym dniu o 6:30, 9:00, 18:00, na Młynnym o 10:30.

O godz. 15:00 odbędzie się Msza św. na Gorcu (gdyby nie pozwoliła pogoda, intencja zostanie odprawiona o 18:00 w kościele). Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.

Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17:00.

W I piątek będziemy wynagradzać Sercu Pana Jezusa za wszystkie grzechy i zniewagi podczas nabożeństw o 6:30 i 18:00. Od 17:00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Młynnym spowiedź dla starszych od 8:00, a o 8:30 Msza święta. Modlitwą i ofiarą będziemy wspierać misje.

W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. o godz. 6:30.

W przyszłą niedzielę po 50 latach będziemy przeżywać uroczystość prymicyjną ojca Waldemara Jagieły z Zakonu Braci Mniejszych Ojców Bernardynów. Msza św. prymicyjna w kościele parafialnym o godz. 11:30. W sobotę o godz. 17:30 nastąpi powitanie ks. Prymicjanta na granicy parafii od Zasadnego i przejazd do kaplicy na Młynnym, gdzie odbędzie się nabożeństwo.

Jest to pierwsza niedziela w miesiącu. Po Mszach św. o 7:00 i 9:00 zmiana tajemnic różańcowych. Sakrament chrztu będzie udzielany wyjątkowo w II niedzielę miesiąca. Zapisy dzieci w kancelarii.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Leskówka i Bąki za troskę o plac kościelny w czerwcu. W lipcu prosimy o to mieszkańców osiedla  Bibiarze.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać ponadto:

• we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

• w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. W piątek w Tuchowie rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej.