XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2024 r.

Słowa pozdrowienia kierujemy do wszystkich goszczących w naszej parafii w tym wakacyjnym czasie. Życzymy udanego wypoczynku i zachęcamy do udziału w tygodniowych nabożeństwach w naszym kościele.

W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej diecezji każdego dnia w innej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień przypada w czwartek. Adoracja rozpocznie się po porannej Mszy św. i zakończy się Mszą św. o godz. 18:00. Prosimy, aby do południa czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym podjęli mieszkańcy osiedli od Ligasów do kościoła, a po południu od kościoła do Posadowskiego. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu możemy zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy gorąco, aby ofiarować Chrystusowi swój czas.

W piątek od 17:00 prywatna adoracja. Przed Mszą św. popołudniową nowenna do bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W niedzielę Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W tym dniu także rozpoczniemy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Będziemy polecać Bogu przez przyczynę św. Krzysztofa wszystkich kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy błogosławieństwie swoją ofiarą będziemy mogli wesprzeć zakupów środków transportu dla misjonarzy w ramach Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr.

W niedzielę o godz. 14:00 odbędzie się Msza św. na Gorcu Młynniańskim.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek-  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek -  Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel;

- w czwartek -  św. Szymona z Lipnicy, kapłana;

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś w "Gościu Niedzielnym" artykuł o budowie naszego kościoła.

W następną niedzielę przy kościele będzie zbiórka do puszek prowadzona przez panie pracujące w OREW-ie, której celem jest pozyskanie środków na dalszą budowę budynku mieszkalno-usługowego dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej.

Dziękujemy Związkowi Podhalan za przeprowadzenie licytacji i Siostrze Danucie z wolontariuszami za stoisko ze „Świętymi losami” na Gorczańskich Kośbach. Zebrana kwota na budowę kościoła wyniosła 5860 zł. Dziękujemy również WOK-owi jako organizatorowi za umożliwienie tych działań.

Dziękujemy 3 RK pw. Niepokalanego Serca NMP za ofiarę na budowę kościoła 2000 zł.