XXV NIEDZIELA ZWYKŁA​  - 18 września 2022 r.

Dziś przypada Patronalne Święto młodzieży polskiej z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, a także Światowy  Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

W środę tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św. Po Mszy zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów.

W czwartek 22 dzień września dlatego zapraszamy na wspólną modlitwę za rodziny naszej parafii przez przyczynę św. Jana Pawła II. O godz. 18:00 różaniec i Msza święta.

W piątek wieczorną Eucharystię poprzedzi nowenna ku czci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, a także dzień Modlitw o Trzeźwość.

Sołtys Ochotnicy Dolnej zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się dnia 25 września tj. w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. W programie m.in. sprawozdanie z wykonania budżetu oraz uchwalenie funduszu sołeckiego na 2023 rok.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy gazetach są kalendarze misyjne na 2023 rok po 8 zł. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolników,

W parafii Krościenko nad Dunajcem w dniach 7-9 października odbędzie się "Kurs Nowe życie". To weekendowe rekolekcje prowadzone przez kapłana i grupę świeckich osób, dzięki którym poprzez słuchanie konferencji i świadectw oraz modlitwę można doświadczyć obecności Boga żywego, działającego i realnego.

W przyszłym roku od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie odbędą sie Światowe Dni Młodzieży. Z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd. Gdyby ktoś był chętny – wszelkie informacje pod numerem wskazanym na plakacie w gablocie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• we wtorek  - wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników;
  • w środę – świeto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.